(071) 783 33 41

Warsztaty

OPCJA MINI – czas trwania: 1 godzina

1. Jakie nieprawidłowe nawyki utrwalamy każdego dnia i dlaczego
2. Z czego jesteśmy zbudowani i jaką rolę pełnią poszczególne elementy
3. Najczęstsze dolegliwości związane z kręgosłupem
4. Ryzyka, jakie niesie ze sobą brak ergonomii
5. Sposoby leczenia
6. Co to jest profilaktyka i do czego służy
7. Prawidłowe wzorce (nauka i utrwalanie)
8. Ważne akcesoria wspomagające

OPCJA OPTYMALNA – czas trwania: 2 godziny

Program zgodny z wersją mini, z rozwinięciem czasowym nauki prawidłowych wzorców (np. odpowiednie siadanie na krześle, dobór fotela biurowego i jego regulacja) oraz z omówieniem akcesoriów wspomagających, w szczególności rekomendowanych mebli biurowych.
W tego typu formie zajęć, stawiamy przede wszystkim na interakcje. Przebieg warsztatów nie jest sztywno określony. To właśnie sami uczestnicy wpływają na to, w jakim kierunku będą one przebiegać.

Warsztaty prowadzone są przez szkoleniowca, który jest fizjoterapeutą i na co dzień spotyka się z problemami poruszanymi na zajęciach. Dzięki temu, jest bardzo, ale to bardzo przekonywujący!
Na Warsztatach pracownicy zatem dowiedzą się:

  • jak radzić sobie z bólem w pracy

  • jak unikać zagrożeń związanych z wykonywaniem obowiązków biurowych

  • jak dbać o zachowanie świeżości umysłu, a zatem własną efektywność

Są to idealne zajęcia dla osób, dla których praca biurowa to codzienność. Spotkanie pozwala uświadomić sobie, jak ważne jest to, by dbać o swoje zdrowie, i jak to konkretnie robić.

Nie chodzi jednak tylko o wiedzę, czy też o umiejętność wykonania takich, czy innych ćwiczeń. Wszyscy wiemy, że zdrowo jest się ruszać, że sport to zdrowie, że narząd nieużywany zanika, że mamy się nie garbić, że trzeba robić przerwy w pracy… Wiemy, ale kto to robi? Kto znajduje na to czas i siły? Tylko ten, kto jest zmotywowany! Z doświadczenia wiem, że te Warsztaty rzeczywiście motywują!

Dzięki interakcji uczestnicy mogą poznać problemy innych osób obecnych na spotkaniu. To pozwala zastanowić się nad zagadnieniami, które pozornie nas nie dotyczą lub jeszcze się nie pojawiły, wyciągnąć wnioski na temat swojego stanowiska pracy. Duże zainteresowanie uczestników wzbudzają praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z bólem w pracy, lub jaką profilaktykę stosować, by bólu unikać.

Dlaczego to robimy?
Chcemy zachęcić ludzi do inwestycji w ergonomię, dzięki której każda firma:

  • poprawi komfort pracy pracowników i jednocześnie, w długofalowej perspektywie, ich zdrowie

  • zwiększy efektywność i jakość pracy pracowników

  • wzmacnia wizerunek przedsiębiorstwa dbającego o zdrowie swoich pracowników,

  • zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków przy pracy i chorób zawodowych, a także, związanych z nimi znaczących kosztów (też sądowych)

Efekty zmian

Miejsce pracy Rodzaj interwencji Efekt
Stanowisko biurowe Wymiana umeblowania (4000 pracowników) Spadek absencji z 4% do 1% (75%), wzrost efektywnego czasu pracy z 60% do 86% (40%)
Biuro (ubezpieczenia) Przeprojektowanie stanowisk pracy: regulowane krzesła, biurka, podstawy pod klawiatury, oświetlenie 1 000 000 $ w ciągu trzech lat z tytułu spadku kosztów rekompensat dla pracowników
Wprowadzanie danych Przeprojektowanie stanowisk pracy: regulowane krzesła, biurka, podstawy pod klawiatury, oświetlenie. Zmiana koloru ścian. Przerwy w pracy Wzrost tempa z 9480 do 11300 znaków/godz. Spadek wskaźnika błędów z 0,19-4,73% do 0,18-1,10%.

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)